Vizyon-Misyon-Degerler

 Misyonumuz 

 
Bölgemizde yasayan toplumun sagligini gelistirmeyi ve korumayi ön plana alarak saglikla ilgili risk ve sorunlari belirlemek, bu sorunlari gidermek için planlama yapmak ve bu planlari uygulamak.  Halkimizin Sagliginin korunmasi ve gelistirilmesine katkida bulunmak için T.C Saglik Bakanligi Halk Sagligi Kurumunun gelistirdigi saglik politikalarini ve etkinlikleri yürütmek. Çalistigi saglik ekibiyle uyum içinde, etkili iletisim, yönetim ve liderlik özellikleriyle toplum sagligina katki yapan bir kurum olmak. Koruyucu saglik hizmetlerini halkimiz için ulasilir ve bilinir kilmak.   Saglik çalisanlarinin halkimizin her an yaninda olacagini hissettirmek. Dengeli ve yeterli beslenme, hareketli yasam, sigara ve madde kullaniminin önlenmesi, temiz içme ve kullanma suyu, çevre sagligi, kanser, kronik hastaliklar ve bulasici hastaliklarin kontrolü ve önlenmesi, bagisiklama, cinsel saglik/üreme sagligi konularinda dünya standartlarinda hizmet vermek. Toplumun saglik konusunda bilinçlilik durumunun artirilmasina yönelik egitim ve tanitim çalismalarini yürütmek.
 
 
 Vizyonumuz
 
Bilimi en güncel hali ile kullanan, saglik hizmeti alani ve sunani ile bir bütün olarak en üst düzeyde saglik çiktilarina ve memnuniyete sahip olan, örnek gösterilen bir kurum olup, ülkemizin halk sagligi çalismalarinda uluslar arasi düzeydeki prestijine katkida bulunan ideal bir aile hekimligi merkezi olmaktir.
 
 
 
Kalite Politikamiz 
 
 Kaliteli ve ulasilabilir birinci basamak saglik hizmeti sunmak.Yasal sartlar çerçevesinde halk sagligini korumak ve gelistirmek halk sagligini tehdit eden tüm durumlarla mücadele etmek. Insana ve çevreye saygi. Bireylere tüm alanlarda saglik bilinci egitimi vermek. Çevre sagligini tehdit eden durumlara karsi önlem almak. Bireysel ve toplumsal memnuniyetin arttirilmasini saglamak. Çagdas bir yönetim anlayisi ile kaliteli hizmet saglamak.